پکیج دیواری خوب چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟

در حال حاضر پکیج ها در دو مدل زمینی و دیواری در ظرفیت های متفاوت که هر کدام بنا به نیاز شما کاربرد خاص و ویژه ای دارند. اما هنگام خرید پکیج دیواری و مراجعه به بازار این سوال ذهن شما را درگیر می کند که مشخصات یک پکیج دیواری خوب چیست و چه ویژگی هایی از پکیج بیشتر برای شما کاربرد دارد و جوابگوی نیاز شماست. در این مقاله برخی ویژگی ها و نکات مهم را مورد بررسی قرار داده و به شما پیشنهاد میکنیم با ایران رادیاتور همراه باشید تا انتخابی خوب و مطمئن داشته باشید.

مزایای استفاده از پکیج دیواری خوب

 • استقلال مصرف کننده
 • صرفه جویی بیشتر انرژی
 • دسترسی آسان به پکیج شوفاژ دیوار
 • شخصی سازی شرایط بهره برداری از تاسیسات
 • کاهش هزینه ها قیمت انرژی
 • کاهش هزینه تعمیرات
 • بی نیازی از عایق کاری
 • حجم اشغال کم
 • حفاظت از محیط زیست
 • تامین آبگرم فوری
 • تامین آبگرم دائم
 • هوشمندی پکیج در تخصیص انرژی
 • امنیت بیشتر
 • کارکرد آرام و بی صدا

 

اولین قدم در انتخاب پکیج دیواری ظرفیت مناسب است:

پکیج دیواری دارای ظرفیت مشخصی می باشد که بر اساس کیلو کالری محاسبه می شود. اگر دستگاهی با ظرفیت مناسب انتخاب نکنیم بدون شک در تامین آب گرم موردنیاز با مشکل مواجه می شویم. برخی از عوامل مهم و تاثیر گذار در انتخاب ظرفیت گرمایشی پکیج دیواری متراژ ساختمان، تعدا سرویس بهداشتی، نوع سیستم گرمایشی، فاصله تا اخرین رادیاتور از نکاتی ضروری و مهم در انتخاب پکیج دیواری می باشد.

بر اساس تجربه ی افراد متخصص در این زمینه برای برخی متراژها، ظرفیت پیشنهادی برای پکیج دیواری در نظر گرفته شده که آب گرم مورد نیاز شما را به خوبی تامین می نماید.

در جدول زیر مدل پکیج دیواری مناسب بر اساس متراژ نمایش داده شده است

 

 

دومین قدم در انتخاب پکیج دیواری فن دار یا بدون فن بودن آن است:

پکیج فن دار دارای محفظه احتراق بسته می باشد و دود و گاز حاصل از احتراق دستگاه را از طریق دودکش دوجداره ای که روی آن نصب می شود به بیرون هدایت می کند این دودکش هم هوای مورد نیاز را به داخل پکیج دیواری مکش می کند و هم دود حاصل از احتراق را به بیرون می فرستد. استفاده از پکیج دیواری فن دار دارای محدودیت نصب نمی باشد و میتوان در بیرون از محیط ساختمان مثل بالکن یا حیاط آن را نصب نمود بواسطه ی طراحی محفظه ی احتراق آن که بسته می باشد باد و طوفان تاثیری در خاموشی شعله و عملکرد دستگاه ندارد. اندازه قطر داخلی دودکش حدود شش سانت و اندازه قطر خارجی حدود ده سانت می باشد. پس هنگام خرید پکیج دیوار خوب با در نظر گرفتن محل نصب آن، پکیج گرمایشی مناسبی انتخاب نمایید. جهت استفاده از پکیج تک مبدل در منازل مسکونی یا واحدهایی اداری با حداقل متراژ 64 متر امکان پذیر است همچنین ارتفاع خروجی بیشتر از 4 متر و قطر دودکش نیز الزاما 15 سانتی متر باشد. رعایت این نکات برای نصب پکیج دیواری بدون فن طبق قوانین مقررات ملی ساختمان الزامی می باشد. با در نظر داشتن مدل و موقعیت نصب میتوان یک پکیج دیواری خوب متناسب با نیاز خریداری نمود.

در قدم بعدی انتخاب به نکته تک مبدل یا دو مبدل بر میخوریم:

آب گرم ورودی به پکیج با عبور از یک مبدل گرمای لازم را کسب کرده و با حرارت لازم از مسیر خروجی به داخل شیرآب هدایت می شود. در حال حاضر دو نوع پکیج دیواری تک مبدله و دو مبدله در ظرفیت های متفاوت تولید و به بازار فروش عرضه می شود. در نوع پکیج دیواری دو مبدله یک مبدل وظیفه ی تامین آب گرم مصرفی و بهداشتی و مبدل دیگر تامین آب گرم مورد نظر سیستم های گرمایشی مثل رادیاتور را به طور جداگانه فراهم می کند. استفاده از این نوع پکیج دیواری آب گرم فوری و یکنواخت را در اختیار ساکنین قرار می دهد و به علت اینکه دو مبدل به طور مجزا آب را گرم می کند رسوب گذاری دیرتر صورت می پذیرد. پکیج دیواری تک مبدله از یک مبدل اصلی برای تامین همزمان آبگرم مصرفی و آبگرم مورد نیاز سیستم های گرمایشی استفاده می کند و به همین دلیل ممکن است هنگام عملکرد آب گرم دچار نوسان دما می شود. در مناطقی که رسوب گذاری املاح آب بالاست استفاده از پکیج دو مبدله توصیه می گردد. از مزایای پکیج تک مبدل اینکه در فصل تابستان که وسایل گرمایشی کارایی ندارند، پمپ پکیج در حالت خاموش است و همین امر به افزایش عمر پکیج دیواری و کاهش استهلاک در آن می شود. پس میتوان تصمیم گرفت برای خرید پکیج دیواری خوب باید مزایا و معایب هریک را در نظرگرفته و با توجه به شرایط یکی را انتخاب نمود.

 

قدم بعدی ملاحظه دودکش است:

در طبقات آخر آپارتمان به دلیل اینکه طول عمودی لوله دودکش ساختمان کمتر از ۳ متر است حتما می بایست پکیج فن دار نصب گردد. اما در طبقات زیرین در صورتی که طول افقی لوله دودکش کم باشد(کمتر از ۱ متر) می توان از پکیج بدون فن استفاده کرد و از صدای فن پکیج به خصوص در زمستان در امان بود . هر چند برای ایمنی از گازهای سمی احتراق بهتر است از پکیج های فن دار بویژه با دودکش دو جداره استفاده شود.

توجه : چنانچه به هر دلیل امکان استفاده از انواع پکیج های فن دار نبود می بایست پکیج مجهز به سنسور حرارتی دودکش باشد. این سنسور با دریافت علایم حرارتی دودکش انسداد و گرفتگی دودکش را آشکار کرده و خاموش و به شما هشدار تعمیر پکیج می دهد می شود.

 

قدم بعدی توجه به آب گرم مصرفی می باشد:

برای خرید پکیج خود به آب گرم مصرفی توجه کنید چنانچه به آب گرم فراوان نیاز دارید بهتر است از پکیج های مخزن دار یا پکیج با قدرت حرارتی بالاتر از ۳۱ کیلووات استفاده کنید.

 

در قدم بعدی به پکیج دیواری یا زمینی باید توجه کنیم:

چنانچه ظرفیت حرارتی زیادی از پکیج انتظار دارید ( معمولا برای آپارتمان های با بیش از ۳۰۰ متر مربع ) بهتر است از پکیج های زمینی استفاده کنید. در هر صورت اولویت با پکیج های دیواری می باشد چرا که بسیار کم مصرف تر و دارای عمر طولانی تری نسبت به پکیج های زمینی و پکیج های مخزن دار هستند.

در قدم بعدیبه هد پمپ سیر کولاسیون باید توجه داشته باشیم؟

هنگام خرید پکیج بایستی به مسیر لوله کشی و افت فشار آن توجه نمود هد پمپ سیرکولاسیون معمولا برای حداکثر ۳۵ الی ۵۰ متر مسیر لوله طراحی شده است. البته با توجه به نوع لوله ی بکار رفته در مدار لوله کشی افت سیستم متفاوت خواهد بود کمترین افت در سیستم لوله کشی را لوله های انعطاف پذیر چند لایه دارند. زبری کم لوله های انعطاف پذیر و بی نیازی از اتصالات مختلف باعث کاهش افت فشار در این سیستم ها می شود.

نکته مهم و حائز اهمیت در انتخاب پکیج انتخاب شرکتی است که از آن پکیج خریداری می کنیم که خدمات پس از فروش عالی را ارئه دهد

پکیج را از شرکتی خریداری کنید که دارای اعتبار و حسن شهرت بوده و توان خدمات پس از فروش حرفه ای را داشته باشد. همچنین کارخانه سازنده پکیج توان پشتیبانی بلند مدت از قطعات پکیج های تولیدی خود را داشته باشند.

پکیج های خوب دارای گارانتی ۲ تا ۳ سال هستند. مع الوصف امروزه شرکت های داخلی توانمندی قابل قبولی برای ساخت و حتی صادرات پکیج پیدا کرده اند.

قدم آخر بهترین مارک پکیج دیواری می باشد:

امروزه سازنده های بسیاری در داخل و خارج ایران اقدام به تولید انواع پکیج در ظرفیت های متفاوت نموده اند. و هنگام مراجعه به بازار با انواع برندها روبه رو می شوید که برخی از آنها شاید برای شما آشنا باشد و بعضی دیگر از مارک ها را تا بحال نشنیده باشید. به طور قطعی نمی توان گفت که تنها یک برند خوب می باشد و محصولاتی با کیفیت بالا ارائه می دهد.

شما با مطالعه پکیج دیواری ایران رادیاتور که بر اساس میزان رضایت و سطح فروش آن طی چند سال اخیر جمع آوری شده می توانید انتخاب بهتری داشته باشید. علاوه بر در نظر گرفتن برند پکیج دیواری خدمات پس از فروش و گارانتی شرکت ارائه دهنده نیز از اهمیت بالایی برخوردار است که نمایندگی ایران رادیاتور تا 6 ماه قطعات را گارانتی میکند و هنگام نصب و راه اندازی پکیج دیواری و یا اینکه در صورت بروز مشکل احتمالی سرویس دهی به موقع و فوری را برای هموطنان عزیز به بهترین شکل ارائه می دهد.

 

 

شما بازدیدکنندگان عزیز می توانید با مراجعه به صفحه ایران رادیاتور سایر مقالات درباره سیستم های گرمایشی را مشاهده و بررسی نمایید .

گروه آموزش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *